| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua tuturor!

De ceva timp ma tot gandesc ce cariera imi voi cladi pe viitor, avand in vedere ca mai am 2 ani pana la finalizarea liceului(profil filologie). Inclin spre psihologie judiciara(criminalistica), dar nu gasesc multe detalii pe net despre meseria asta. Din ce am inteles, psihologii criminalisti lucreaza cu poligraful, fac interpretarea rezultatului, expertize judiciare etc, insa nu inteleg diferenta dintre un ofiter criminalist(venind de la Academia de politie) si un astfel de psiholog. Care este diferenta, daca mi-ati putea spune? Si cam care este salariul in psihologia judiciara? Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| IPanterã a răspuns:

Nu te gandi, si eu am fost in situatia ta, imi doream sa ajung " Doctor ", si din pacate am ajuns " Tehnician in Electronica ", ti se par putin 2 ani, dar in aia 2 ani, se pot schimba multe.