| Ellyyyyy456elena a întrebat:

Bunaaa!
Ce facultati stiti din Germania si Elvetia? Aveti vreo informatie referitoare la cum ajungi acolo, cat costa, cum e traiul, se vorbeste si engleza?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ca sa faci facultatea in Germania trebuie sa cunosti germana la modulul C2, adica perfect. Nu poti aplica daca nu le stii limba si te bazezi numai pe engleza.
Daca vrei engleza, opteaza pentru o facultate din Anglia sau SUA

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la facultatile din Germania si Elvetia nu-s e vorbeste engleza ci germana.
Daca vreo o tara unde poti face facultatea in limba engleza, atunci orienteaza-te spre: UK, USA, Australia si Canada, partea engleza.

| francut a răspuns:

Unii, vorbesc engleza. Dar limba de predare la cursuri este limba tarii respective. Peste tot.