| DrunkenIrish a întrebat:

Ca medic de garnizoana, în general unde o sa stai? Majoritatea stau in orasele mari sau macar orașe? Sau sunt multi care stau si in zone îndepărtate si rurale?

4 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

La care garnizoane te referi tu?

| DrunkenIrish explică (pentru Demidol):

Ma refer daca nu prinzi loc de rezidențiat, devii medic de garnizoana/unitate. Voiam să intreb pe unde sunt situate majoritatea garnizoanelor/unitatiilor, în orașe /apropierea oraselor sau sunt multe si in mediu rural uitat de lume?

| Demidol a răspuns (pentru DrunkenIrish):

In afara, se sta in garnizoana. De aia am intrebat.
La noi, sunt peste tot. Si in mediu rural. Erau (nu stiu cate mai sunt) si in creierul muntilor. Dar tu stai in casa ta (personala sau chirie). In localitatea unde este garnizoana. Nu poti face naveta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca esti medic de garnizoana stai in garnizoana in care esti repartizat. Poti face naveta pe o distanta de pana la 70 Km. Daca nu stai in garnizoana. Majoritatea garnizoanelor sunt in orase dar sunt si cateva la sate. Stai in gazda, de obicei unde a stat si anteriorul.