Întrebare recomandată | anamariarot a întrebat:

Ştiți unde mi-aş putea dona părul? Adică să fie vreo asociație la care să îl pot trimite prin poştă sau o firmă de curierat. Tot ce am găsit până acum pe internet sunt doar saloane din oraşele mari sau oraşe îndepărtate de zona în care locuiesc. Vă rog să răspundeți doar dacă ştiți.

Răspuns Câştigător
| Mmonicuta a răspuns:

Salut,

Am gasit ceva, uite:

http://www.izabelapanescu.ro/2015/12/15/si-tu-poti-sa-iti-donezi-parul/

De acest proiect se ocupa si Fundatia Renasterea, poti lua legatura cu cineva aici: https://www.facebook.com/FundatiaRenasterea/

Succes si felicitari pentru gest!

13 răspunsuri:
| anamariarot explică:

Dar ce au moldovenii laughing?

| Ara997 a răspuns (pentru anamariarot):

Buna, uite asta au moldovenii :
http://www.oameniitimpului.ro/nominalizati/ioana-maria-andrioaie/
banuiesc ca ai inteles ca e vb de chimioterapie, ong-ul ei face peruci din par natural, undeva la o firma din Galati am impresia, o gasesti pe Facebook si vezi si ce activitate are in ac. domeniu.
o zi faina!

| Salontanul a răspuns (pentru anamariarot):

Eu am stat catva timp in Moldova. In general sunt oameni foarte buni la suflet, amabili, prietenosi. Dar si cand dai de unul foarte prost, sa te fereasca Dumnezeu! Te calca precum trenul. Gasesti unul de asta care da sfaturi si diagnostice in medicina si el nu stie sa scrie corect de te omoara. Eu nu suport sa de-a diagnostice unul care nu are pregatire medicala si nici medicul nu face asta fara control vizual. Nu este cazul raspunsului de acum ci altele ale acelui user.

| anamariarot explică (pentru Salontanul):

Confirm spusele. Credeam că e ura aceea generalizată pe moldoveni laughing

| anamariarot explică (pentru Ara997):

Nu vă certați, vă rog!

| Salontanul a răspuns (pentru anamariarot):

Nu. Nu am asemenea probleme cu ei. Doar ca am avut foarte multi (mii) subordonati si, din prostie, imi facea multe probleme. Nu mai suport prostia.

| anamariarot explică:

Extrem de util, ce pot spune. Chiar mi-a fost de un real ajutor comentariul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte frumos gest. bv

| Ara997 a răspuns:

Ioana Maria Andrioaie, studenta la Medicina:
ia legutura cu dumneaei. are o asociatie care face peruci pentru copiii care fac chioterapie. e o treaba f. serioasa.

| anamariarot explică (pentru Ara997):

Știi unde o pot contacta?

| anamariarot explică (pentru Ara997):

Nu se mai ocupă cu asta, din păcate sad

| Ara997 a răspuns (pentru anamariarot):

Da, asa este.
anul trecut au facut colectare de par...
imi pare rau.