| Tudoroiu_Alex_2001 a întrebat:

Ca sa aplic la scoala de agenti de politie imi trebuie un anumit profil la liceu sau pot aplica dupa ce termin orice tip de liceu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are mare importanta profilul liceului, importante sunt diploma de bacalaureat, indeplinirea conditiilor cerute si reusita la admitere.
Totusi este bine sa urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta la admitere.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu contează, trebuie doar sa ai diploma de bac.

| Neo12 a răspuns:

După orice profil, dar îți dai seama că e mai ok dacă ai fi la filologie pentru că la mate-info nu se face atâta istorie, iar la academie ai examen la istorie.