| Anaamaria233 a întrebat:

Ca sa poți lucra pe Smurd trebuie sa faci școala de Subofițeri de pompieri?
Și dacă da, fetele au flotări la traseu?

1 răspuns:
| NunuNini a răspuns:

Nu. Pompierii au atributiunile lor. In alta unitate. Dar colaboreaza cu SMURD-ul cand este cazul. Este o structura integrata.
Daca vrei sa fii pompier (si nu cadru sanitar), faci scoala de care ai intrebat cu toate probele pe care le au si baietii. Nu se face diferenta. Pentru ca in caz de incendiu, focul nu stie ca esti fata sau baiat.