| sofiaaaa001 a întrebat:

Cam care ar fi salariul la h&m pentru un job cu jumatate de norma in Bucuresti ca si asistent de vanzari?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este salariu minim pe economie, fiind o pozitie de ajutor de vanzator, iar banii se iau in functie de orele muncite si de zilele muncite (orele muncite in weekend se platesc dublu).

| siriusblack98 a răspuns:

Până în 1200 de lei. H&M plătește foarte prost și pentru joburile cu normă întreagă. I-am avut ca și colaboratori pe parte de transport al produselor fashion ani de zile și pot spune că am fost dezamăgit de ei după ce am aflat mai multe din interior. În principiu este o firmă dedicată studenților și tinerilor aflați la început de carieră. O persoană cu familie și/sau cu țelul de a-și forma o carieră de succes, nu are nici o șansă acolo.

| Elan a răspuns:

Un consultant de vânzări, angajat la H&M, câștigă lunar între 750 și 1.400 de lei.