| aNoNimAt a întrebat:

Cam cat castiga un traducator de limbi straine dar un jurist sau avocat?

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Traducatorii autorizati iau cam 5-7 Euro pe pagina de tradus, in functie de complexitatea continutului. Deci tot la proiect isi fac banii de obicei.

| EUSIATIT a răspuns:

Traducator si jurist nu stiu dar de avocat,,, cistiga cit altii intr o viata pentru un proces de paternitate a cetut 900 de roni si sa nu uitam ca un av are pe zi cel putin 5 6 dosare si nu au onorariu mai mic de 500 de ron \ dosarx 20 de zile lunar... deci

| MisterKat a răspuns:

Un traducator poate castiga si 2000 de lei lunar, depinde unde lucreaza. Un avocat castiga destul de bin. Iar un jurist mai putin(tatal meu e jurist, dupa 30 de ani de munca ia 1500 de le. i-am zis ca e prost dar el nu pricepe ca aia de la munca isi bat joc de e.treaba l. Cel mai bine castiga un avocat...

| sandulache a răspuns:

Salut.
un taducator ia ca-m in euro pe luna cei inrenationali cat isi paot face doua case de vacanta, si un avocat care il cunosc ea in jur de 500-1000euro pe luna depinde de cauzuri dar sa stiu sunt meseri foarte bine paltite.

| DrViorel a răspuns:

Depinde de proiect, de oras, de renume. Dar in medie cam 7/8 euro pe pag. fara Tva.

| Alin_2237 a răspuns:

Avocatu depinde de luna poate castiga mai bine de 10000 ron

| unavailiable93 a răspuns:

Depinde de cat e de cautat, cat e de popular pe piata etc... dar un raspuns scurt si la obiect ar fi : MULT!