| Andrei2343434343434343 a întrebat:

Cam ce meserie poti avea daca faci la liceu profilul filologie?

Răspuns Câştigător
| frida0purple a răspuns:

Profesor de romana/limbi straine, avocat, translator, poti sa intrii in politica, justitie, poti lucra la ambasada in ce tara vrei si multe altele...

3 răspunsuri:
| kaloma a răspuns:

Daca faci liceul cu profil filologie sigur nu iesi profesor sau avocathappy iesi absolvent de liceu si atat.

| moisila a răspuns:

CRed ca profesor de limba romana ceva legat de asta sunt sigur.

| breakdance1106 a răspuns:

Nu conteaza liceul. O colega de-a mea, a terminat acolo, si s-a inscris la medicina cu media de 9, 20 (e usor la filologie).