| LostHappiness a întrebat:

Cam ce pregatire imi trebuie si ce medie pentru a ajunge la un liceu [sau scoala, ce-o fi] militar? thinking Va multumesc, fundita! ^_^

Răspuns Câştigător
| XAdyTzZuX a răspuns:

Pai stiu ca trebuie sa dai 2 examene scrise la matematica si la romana peste care am auzit ca trebuie sa iei peste 7 straight face si niste probe sportive: aruncatul mingii de oina, proba de viteza pe 60m, rezistenta pe 800 m la fete si 1000m la baieti si saritura la groapa de nisip happy... Multa bafta! Fundabatting eyelashes?

3 răspunsuri:
| CudiDaKid a răspuns:

Pentru un liceu militar trebuie medie mare...de la 9 in sus...si din cate stiu dai probe din sport!

| Alinutaaaalina a răspuns:

Peste 9.50

| nekovivie a răspuns:

Servus.Din cate stiu eu pentru a ajunge la un liceu militar trebuie sa te duci in orasul tau la un oficiu si de acolo sa iei o foaie,, si inainte de Evaluarea Nationala sau prin mai sa o depui
si vei da un test la mate si Romana plus ceva din sport adica din cate stiu rezistenta. Dupa astea te vei uita pe net la cei care au participat si vei primi admis sau respinshappy. Sper ca te-am putut ajutahappy.