| Lorenyk a întrebat:

Cam pe ce materii trebuie sa te axezi inca din liceu pentru a-ti folosi mai departe la facultatea de psihologie?

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Logica, Psihologie si Filosofie. De logica ai sa ai nevoie cand vei face statistica si experimentala, de psihologie la fundamentele psihologiei, iar de filosofie ca sa poti abera cu farmec la examene cand ti se cer 20 de pagini de informatie si tu stii doar 4.

| Chuck a răspuns:

Buna.

Pai, depinde la ce profil esti. Ca psiholog trebuie sa stii sa comunici deci, iti trebuie Limba Romana. In liceu, cel putin la mine la clasa, se preda si materia Psihologie si, ciudat. sunt la profil Real.

Iti spun parerea mea, care desigur, nu trebuie luata in calcul foarte mult. Informeaza-te din mai multe surse. Si acum parerea: Trebuie sa inveti : Limba Romana, Logica / Psihologie (depinde daca iti preda) si, pentru dezvoltarea gandirii, este buna si Matematica, Informatica si restul.

Scoala pana la urma, indiferent de profesori, te ajuta in viata. Pe termen lung daca te gandesti... chiar te ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M ai bine te ai reorienta pentru ca eu am terminat psh si nu mi gasesc de lucru daca nu ai relatii e vai de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihologie si anatomie.

Răspuns utilizator avertizat
| Manole_Madalina_1989 a răspuns:

Buna, anul acesta am terminat facultatea de psihologie, din punctul meu de vedere, cele mai importante sunt materiale precum: Anatomie, chimie, vei avea neuropsihologie, Romana, psiholgie daca se predă daca nu cumpără in manual de psihologie, și treci prin manualul numit fundamentele psihologiei de Mielu Zlate! Succes.