| MarianHan19987 a întrebat:

Cand are loc admiterea la agenti de politie la Cluj in sesiunea de iarna, si la agenti de politie la frontiera, tot in sesiunea de iarna?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru sesiunea ianuarie 2019, ambele institutii de invatamant postliceal au progamate aceleasi date, respectiv:
*depunerea dosarelor de candidatura pana la data de 23 noiembrie 2018
*sustinerea probelor eliminatorii (contravizita medicala+verificarea aptitudinilor fizice) in perioada 12-18 ianuarie 2019, conform graficului stabilit si anuntat de catre fiecare institutie de invatamant postliceal in parte
*sustinerea probei de verificare a cunostintelor(test grila la disciplinele limba romana si o limba straina) in data de 20 ianuarie 2019
p.s. Deschide fisierele atasate din link-ul : https://cj.politiaromana.ro/......8-ian-2019