| anonim_4396 a întrebat:

CAND BENEFICIEZI DE SOMAJ?
Lucrez la o firma ca sofer din 03.07.2008 si acum conducerea firmei isi restringe activitatea, as dori sa stiu daca as putea sa beneficiez de somaj pana imi gasesc un nou loc de munca, avand in vedere situatia locurilor de munca in aceasta perioada?
Astept un raspuns.
Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca angajatorul isi restringe activitatea, si te vei regasi pe lista disponibilizatilor, vei putea beneficia de somaj daca ai lucrat 12 luni din ultimele 24, indiferent care, indiferent la ce angajator.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Obligatoriu și neîntrerupt trebuie să ai 12 luni lucrate ca să te bucuri de șomaj.
Pa, pa.

| guralivul a răspuns:

Da, acelasi raspuns ca a lui catalinn