| Alex a întrebat:

Cand scoate angajatorul in concurs locurile de munca, el trebuie sa anunte la Agenţia Naţională pentru Ocuparea Forţei de Muncă? Candidatii poate sa ceara informatii despre locuri de munca? Sau cum este?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toti angajatorii sunt obligati prin lege sa anunte posturile vacante la AJOFM, altfel pot fi amendati.
Oricine poate cere informatii de la AJOFM.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Absolut toți angajatorii trebuie să anunțe la A.J.O.F.M. cât și prin mijloace audio posturile vacante, etc.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Nu toti fac asta. Urmeaza Bursa Locurilor de Munca in curand.Si ne gasesc ei de treaba.Eu sunt in somaj.