| lorento35 a întrebat:

Când termin liceul economic profil industria alimentară, ce studii pot urma?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Post urma orice studii postliceale sau universitare, nu are mare importanta profilul liceului absolvit, importanta este diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| Cristina12387 a răspuns:

Nu exista vreo lege care sa-ti interzica sa urmezi vreo facultate anume doar pentru ca ai avut un anumit profil la liceu. Poti face orice facultate sau curs vrei, daca la asta te referi.