| deeeeeebora a întrebat:

Care carti sunt cele mai bune pentru a invata pentru admiterea la medicina?(chimie + biologie-anatomie). Ms.

2 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Facultatile in general au propriile carti scoase. unele numai cu teste, unele si cu teorie. in general, pe siteurile facultatilor ti se recomanda exact din ce carti sa inveti. cand am terminat eu liceu, stiu ca de la craiova aveau anumite carti, la timisoara la fel. deci cel mai bine ar fi sa consulti siteul facultatii

| zeenath a răspuns:

Eu am terminat medicina la Oradea, e mai bine sa verifici site-ul facultatii si programa de admitere! Nu toate facultatile au aceiasi programa de admitere. la Oradea, din cate stiu eu, se da doar o materie la alegere! Vezi, poate gasesti ceva, daca te intereseaza, pe : www.medfarm.uoradea.ro Bafta!