| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai buna facultate de contabilitate?

Răspuns Câştigător
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Daca o vrei pe cea mai buna din Romania, iti recomand Facultatea de Contabilitate si Informatica de gestiune din cadrul Academiei de Studii Economice (ASE). Insa, sa stii ca nu este tocmai o facultate usoara, iti trebuie multa ambitie dar si cateva cunostinte de matematica si informatica pentru a a te descurca. happy
Sper ca ti-am fost de ajutor. happy
Pa pa!

| Denisa09Ax a răspuns (pentru Oprea_Adriann_1995):

Da, chiar imi place matematica si informatica.
Prin repede lucrurile noi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa poti da un asemenea sfat, am putea stii doar daca am fii facut macar 1 an de facultate, in fiecare facultate din tara, deci, la asa intrebare nu se poate raspunde!
Cel mai probabil fiecare isi va lauda facultatea unde a terminat, dar cu certitudine, nimeni nu-ti poate spune care etse cea mai buna.
Dar, daca inveti de 10 totii anii si termini facultatea cu medie maxima, poti sa fii cel mai bun si asta conteaza mai mult decat daca o facultate este mai buna sau mai putin buna.

| Satango a răspuns:

Bună!
Universitatea "Babes-Bolyai" din Cluj-Napoca
Urmată de:
Universitatea de Vest din Timișoara,
Universitatea "Constantin Brâncuși" din Târgu-Jiu,
Universitatea „1 Decembrie 1918" din Alba Iulia,
Universitatea din Craiova, Universitatea „Transilvania" din Brașov,
Universitatea „Lucian Blaga" din Sibiu,
Universitatea „Alexandru Ioan Cuza" din Iași,
Universitatea „Constantin Brâncoveanu" din Pitești.

| Denisa09Ax a răspuns (pentru Satango):

Buna!
In Bucuresti crezi ca nu sunt bune?
Mersi de raspuns.

| Satango a răspuns (pentru Denisa09Ax):

Ba da, ba chiar printre primele locuri cred că s-ar clasa happy