| devil2279 a întrebat:

Care este diferenta dintre Agenti de politie de la campina si cei care ies de la Academia de politie? Si care sunt salariile debutante? Dar al unui jandarm? Si ce beneficii au meseriile astea? Iti deconteaza chiria? Dar salariul unui Agent de penitenciare?

Care cunoasteti, va rog sa imi spuneti care din astea e mai avantajoasa si de ce.Va multumesc.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La Campina ies agenti iar la Academie ies subcomisari. Uite aici: http://ro.wikipedia.org/......ne%C8%99ti
Salariile angajatilor sunt confidentiale si nimeni nu-ti va putea spune cat au. Ce se stie sunt aici: http://www.realitatea.net/......72508.html
Se deconteaza chiria. Au avantajul principal ca pot sa fure si nu-i intreaba nimeni nimic. Mai putin jandarmii care nu prea pot fura.

| aabaaab3278 a răspuns:

Daca vrei sa faci una din astea doua, fa Academia. Iesi subofiter, un salariu mult mai mare decat agentii care termina la Campina; ca ofiter nu esti trimis in zapada, ploaie, caldura la panda sa vii ba ud, cu mainile umflate au mai stiu eu cum.
Ca ofiter avansezi in grad, iar ca simplu agent asa ramai daca nu faci Academia.