| BuGsstormbunny a întrebat:

Care este diferența intre inginer topograf si tehnician topograf? Ca inginer topograf se poate lucra in teren, urmand apoi sa mergi la birou pentru a intocmi planul?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tehnicianul munceste (fizic, pe teren) mai mult, inginerul gandeste si ia mai multi bani.
E ca si intre muncitorul si inginerul de constructie.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui: inginer geolog si tehnician topograf.

| BuGsstormbunny explică (pentru Violleta2022):

Nu. Inginer geodez, care se ocupa cu masurarea terenurilor si cadastru, topograful. Nu tehnicianul.

| mi25 a răspuns:

Tehnicianul topograf face ridicarea topo in teren, uneori impreuna cu inginerul. Inginerul intocmeste sau indruma intocmirea documentatiei tehnice, o verifica si o semneaza.

| Strwberrs a răspuns:

Tehnicianul merge si munceste fizic.