| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care este diferența între Kinetoterapeut Antrenor de Fitness și Preparator Fizic?

1 răspuns:
| Anitta97 a răspuns:

Hello
Un kinetoterapeut este un specialist care beneficiază de studii universitare de specialitate și care se ocupă cu tratarea anumitor afecțiuni, accidentări și dureri ale pacienților săi.

Antrenor de Fitness se ocupa cu exerciții de Fitness și Nutriție.

Preparatorul sportiv este cel care derulează activități legate de pregătirea fizică în toate fazele de practicare a sportului de performanță, cu diferite categorii și grupe de practicanți, ajungând la marea performanță.