| darius73 a întrebat:

Care este facultatea pentru avocati

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu există facultatea de avocați. Trebuie să urmezi cursurile Facultății de Drept, apoi mergi la Barou cu examen (avocat stagiar timp de 2 ani de zile) și apoi dai examenul final pentru definitivat în profesia de avocat.
Nu este ușor, trebuie să ai mulți bani, un avocat care să te îndrume în cei doi ani de zile, etc.
Să ai baftă!
Pa, pa.

| Takocska a răspuns:

Facuktatea de drept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmezi Facultatea de Drept, apoi alegi specializarea dorita.

| Tavy100 a răspuns:

Facultatea de Drept

| vOdK a răspuns:

Facultatea de stiinte politice. este la al i cuza in iasi, si la universitatea din Bucuresti, in alte orase nu am informatii daca este! funda?