| JetBlueJet a întrebat:

Care este salariul unui kinetoterapeut ce abia si-a inceput cariera?
*Si ce facultate ar trebui sa urmez pentru a putea lucra in acest domeniu?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| eviiil a răspuns:

Prima oara trebuie sa faci facultatea de sport in cadrul specializarii de kinetoterapeut si motricitate... Cele mai bune sunt in general la Cluj in cadrul UBB sau la UNEFS Bucuresti..Parea mea.Iti trebuie admitere din sport si biologia de a 11-a corpul uman..gasesti pe sit-ul facultatilor.
Cat despre salariu nu este foarte mare.Depinde de insitutie.La privat se castiga mai bine.Salariu de inceput e undeva la 14-15 max 17 mil big grin