| LadyDeny a întrebat:

Care meserie e mai faina :educatoare sau invatatoare?

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Faine si nobile sunt amandoua, numai ca nu toata lumea are aceasta chemare.

| Maxim96 a răspuns:

Invatatoare

| IAmTheLegendary a răspuns:

Pai...Educatoare! Pt ca stai cu copii mai mici care inteleg nu ca aia de a 1-a si nu inteleg cum se face cifra 2 si cum se face M.

| Birlik65 a răspuns:

Depinde de tine, iti plac copii mici sau cei mai marisori, tu singura trebuie sa-ti gasesti vocatia, cu care ai avea mai multa rabdare? ...succes!

| ellaells a răspuns:

Educatoare happy

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Invatatoare e mai simplu cu copiii mari

| Addush a răspuns:

Eu as alege invatatoare pentru ca atunci cand esti educatoare tu trebuie sa educi oarecum copii si e mult mai multa bataie de cap. La incatatoare copii iti vin gata invatati cum sa se comporte.

| BreK a răspuns:

Invatatoare. Ca educatoare ai nevoie de multa rabdare cu acei copii sub 6 ani si e multa bataie de cap. Acum depinde si de tine daca iti plac copii mici sau cei mai marisori.

| ghitaps a răspuns:

Educatoare