| dya333 a întrebat:

Care profesie este mai avantajoasa dintre psiholog si medic veterinar?

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Medic chirurg.

| Konata a răspuns:

Buna, ce coincidenta! Si eu sunt indecisa intre aceste 2 meserii! pai daca esti psiholog castigi mult si poti sa ajuti oameni, insa meseria de veterinar te avantajeaza pentru ca ai posibilitatea sa prinzi un loc sau mai multe locuri d emunca in afara, daca vrei. uitete pe ''animal planet' sau ''nature'' si vei vedea multe reportaje cu veterinari in alte tari venite din Romania, Bulgaria, Italia.(insa un dezavantaj este faptul ca vei vedea la viata ta multe animale zbatunduse pentru viata sau ranite, moarte. vei trece prin multe operatii)
Eu sper sa te decizi, dupa cum ti-am spus, nici eu nu sunt sigura tongue

| MissxD a răspuns:

Psiholog!

Răspuns utilizator avertizat
| gianyg a răspuns:

Sunt psiholog si-mi incetez activitatea la sf anului. Raspunsul meu este MEDIC VETERINAR. Sunt prea multe greutati in aceasta meserie si renunt dupa 7 ani! Important este sa-ti placa sa lucrezi cu animalele si alege varianta a 2 a!

| Mariana120 a răspuns:

Eu cred ca..medic veterinar.e mai interesant happyhappy

| protos554 a răspuns:

Psiholog deooare primesti foarte mult pe clientlaughing) funda te rog!