| Talion a întrebat:

Care program de munca e mai lejer? La politist sau jandarm? Si cum sunt salariile? Si ar fi mai bine jandarm sau politist?

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Salut. Lejer nu ii la nici unul. Eu ti-as recomanda sa dai la politie, deoarece de acolo poti alege sa lucrezi pe mai multe ramuri: rutiera, criminalistica, interventii speciale, etc. La jandarmi, numai te plimbi toata ziua. Pai, doar lucrii la stat, deci si salariul ii bun. Nu ii ca la cei de la privat. happy Toate cele bune.

1 răspuns:
| Irinelp a răspuns:

Nici un program nu este lejer dar e mai bine la politie, jandarmii se ocupa mai mult cu lovirea oamenilor fara motiv.