| DennySa660 a întrebat:

Care sunt meseriile de viitor si ce facultati trebuie sa urmez?

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In viitor se vor cauta mai ales IT-isti si ingineri, cel mai bine ar fi sa urmezi Politehnica. Daca materiile reale te depasesc atunci merge sa faci si Dreptul, se cauta si se vor cauta mereu juristii si avocatii. Alte doua facultati foarte utile sunt medicina si arhitectura.

| ahgogogo a răspuns:

Academia de politie, Medicina(Bucuresti mai exact), Campina subofiteri, la Arhitectura se intra foarte greu e aproape o misiune imposibila, ITsi Armata..astea sunt singurile facultati sigure ramase in Romania care iti ofera un loc de munca sigur

Întrebări recente