| anonim_4396 a întrebat:

Cat castiga o educatoare incepatoare? dar una cu mai multa experienta?

Răspuns Câştigător
| DanaQ a răspuns:

O educatoare incepatoare nu cred ca poate castiga mai mult de 5-6mil. Stiu o prof de engleza cu cativa ani de experienta, dar fara grade, care lua in mana 9mil dupa taierile salariale. O educatoare cu experienta poate ajunge la 10-11mil (cred) in functie de vechime, de grade, de activitatile in care se implica (pentru care poate primi salariu de merit). Nu lucrez in domeniu, insa am cunostinte care lucreaza in invatamant. Raspunsul meu e doar orientativ. Chiar citeam online ca un profesor incepator ia undeva la 7-8mil. Asadar, cat poate lua o invatatoare incepatoare!?

3 răspunsuri:
| ArQ12567 a răspuns:

Buna eu cunosc pe cineva care ia 800Ron Acum nu stiu cat si cum e bine sincer nu ma pricep Sper ca am fost de ajutor. Fundabig grin?

| Florentina98 a răspuns:

Castiga cam 600 lei pe luna iar una mai experimentata mai mult decat una incepatoare