| diamar a întrebat:

Cat castiga un jurnalist?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia de lucreaza la realitatea, antena3 etc undeva peste 3000-4000 ron. Astia de lucreaza pe la un ziar local intr un orasel mic probabil pana in 1200-1300ron.

4 răspunsuri:
| bogdan1004 a răspuns:

Nu prea mult si e periculos..eu nu te sfatuiesc dar fiecare face ce il taie capul

| mixxjim a răspuns:

Pe jurnalism scris e si mare lucru daca-ti gasesti de lucru, presa scrisa e cam pe cale de disparitie happy pentru jurnalism tv poti face o academie media dupa liceu si daca esti foarte bun si te angajeaza salariul depinde de post si de negociere la angajare happy oricum, nu-ti da nimeni 40 de milioane din prima, ca incepator, progresezi in timp si poti avea chiar si mai mult, dar de inceput incepi de la 10-15 milioane

| vali1985 a răspuns:

Maxim 14 milioane.
Cei de la posturile tv au undeva peste 40 milioane.

| Edytza111 a răspuns:

10-15 milioane