| M4t3utz a întrebat:

Cat credeti ca ar castiga un jandarm in momentul manifestarilor? Dar in general?

8 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Eeeiii, 3,4 cataroaie si un molotov in cap...ala e gratis.din partea protestantilor, da ceeeee, numa jurnalistilor sa le dea cu molotovu'?

| Justmed a răspuns:

Castiga in jur de 2000 de lei...( in fuctie de gred ) UN LOCOTENENT catiga si 7000 lei pe luna

| ioanaisfetcu a răspuns (pentru Justmed):

Scuze, insa informatiile tale sunt nerealiste si incorecte. Un locotenent castiga cel mult cu 30% mai mult decat un subofiter. Adica decat cei care iau si dau bataie. Nici macar un colonel nu castiga 7000 lei RON.

| Justmed a răspuns (pentru ioanaisfetcu):

De fapt esti cam neinformata ...colonelul si generalul sunt ofiteri...

| ioanaisfetcu a răspuns (pentru Justmed):

De unde ai bagat asta? E clar ca ca eu ti-am raspuns ca un locotenent nu castiga 7000 lei RON. Asta ai zis tu si nu-i corect.

Fii mai atent la comentarii.

| Justmed a răspuns (pentru ioanaisfetcu):

Am corectat mai jos si am zis ofiter... ofiterul e cel mai inalt grad si castiga 7000 ...colonelul generalul, maiorul, comandantul. toti sunt ofiteri

| ioanaisfetcu a răspuns (pentru Justmed):

Iar gresesti. Ofiterul nu este un grad. Este o categorie de militari ce au studii superioare. Gradele ofiterilor pornesc de la sublocotenent si ajung pana la general. Insa nu gradul da neaparat valoarea salariului ci functia ocupata (ce o are acel ofiter). Si ca sa-ti faci o idee. Cea mai mare functie din sistemul apararii nationale nu ajunge (nu are salariul) la 7000 lei RON. E vorba de seful M.St.M. din armata. Asa ca sa nu mai inducem in eroare pe cei ce stiu mai putin despre salariile din armata.

| Justmed a răspuns:

Offiter *