| anonim_4396 a întrebat:

Cat e normal sa treaca din momentul in care te angajezi pana ceri o marire de salariu?

9 răspunsuri:
| adi a răspuns:

Daca lucrezi intr-un mediu dezvoltat(nu magazinu din colt), marirea de salariu vine singura, nu trebuie sa o ceri.

| elena a răspuns:

Sfatul meu este ca inainte de a cere o marire de salariu, cauta-ti alt loc de munca, nu astepta marire - a se citi mila - de la cel care te plateste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Minim 6 luni de zile.
Pa, pa.

daniela
| daniela a răspuns:

Cam 6 luni dar nu uita ca nimeni nu e de inlocuit iar atunci cand o faci trebuie sa ai motive bine fondate si sa mai cunosti si situatia firmei la care lucrezi pentru ca pe "praful asta" nu se stine unde dai si unde crapa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceri o marire de salariu cand crezi ca o meriti si o poti justifica cu rezultate proprii.si cand crezi ca esti apreciata de sefi. dar asta mai rar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista. daca ai ocazia sa obtii marire de salariu, treci peste orice si cere de cite ori e posibil, indiferent cind. Nu mai sintem in socialism...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti in privat cam 3 luni, la stat 6.

| claudya a răspuns:

Depinde de locul de munca si cat de repede poti accede la o functie de conducere...

| ghiducconstantin a răspuns:

Cred.CA.dupa un an.de munca.Poti.Sa.ceri.Salariul mai mare.Bine inteles. Daca ai dovada.ca esti. un baiat muncitor.Colegi.de serviciu.iti.sustin.Afirmatia.