| anonim_4396 a întrebat:

Cat e normal sa treaca din momentul in care te angajezi pana ceri o marire de salariu?

9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Cam 6 luni dar nu uita ca nimeni nu e de inlocuit iar atunci cand o faci trebuie sa ai motive bine fondate si sa mai cunosti si situatia firmei la care lucrezi pentru ca pe "praful asta" nu se stine unde dai si unde crapa.

| elena a răspuns:

Sfatul meu este ca inainte de a cere o marire de salariu, cauta-ti alt loc de munca, nu astepta marire - a se citi mila - de la cel care te plateste.

| adi a răspuns:

Daca lucrezi intr-un mediu dezvoltat(nu magazinu din colt), marirea de salariu vine singura, nu trebuie sa o ceri.

| claudya a răspuns:

Depinde de locul de munca si cat de repede poti accede la o functie de conducere...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Minim 6 luni de zile.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceri o marire de salariu cand crezi ca o meriti si o poti justifica cu rezultate proprii.si cand crezi ca esti apreciata de sefi. dar asta mai rar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista. daca ai ocazia sa obtii marire de salariu, treci peste orice si cere de cite ori e posibil, indiferent cind. Nu mai sintem in socialism...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti in privat cam 3 luni, la stat 6.

| ghiducconstantin a răspuns:

Cred.CA.dupa un an.de munca.Poti.Sa.ceri.Salariul mai mare.Bine inteles. Daca ai dovada.ca esti. un baiat muncitor.Colegi.de serviciu.iti.sustin.Afirmatia.