| anonim_4396 a întrebat:

Cate ore lucreaza un judecator pe zi? Exista zile in care judecatorul nu se duce la munca?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula lucreaza 8 ore dar poate lucra si mai mult daca este nevoie. Legal nu trebuie sa mearga la munca doar cand este in concediu de odihna, concediu medical sau zile libere, in rest trebuie sa mearga, daca nu merge va avea absente nemotivate.

| Vântulalb a răspuns:

Nu se poate sa nu mearga la munca, indiferent ca intra in sedinta de judecata sau nu. Mai are si alte atributii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra in sedinta o data la 2 saptamani, in rest motiveaza si analizeaza