| brbosu_5922 a întrebat:

Caut loc de munca in UE ca instalator, cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Http://www.ejobs.ro/......51108/arch

intra aici...........se solicita acest post in anuntul de acolo........citeste tu si informeazate:):):)

9 răspunsuri:
| mircea a răspuns:

Cam dificil, pentru ca in UE "instalatorul" de la noi din Romania, este :
1. plastic plumber = instalator de tevi din PVC, PPR
2. ghissa plumber = instalator de tevi din fonta/similare
3. sewerige plumber = instalator de conducte de canalizare de diametre mari ( peste 500 mm diametru)
4. steel pipe fitter = instalator care pregateste tevile din otel pentru imbinare
In toate cazurile trebuie sa cunosti :
a. tehnologia de lucru specifica;
b. sculele si dispozitivele de lucru;
c. atributiunile tale in echipa de lucru, clar si precis;
d. instrumentele de masurat, de trasat, de verificat distante, cote, unghiuri;
e. elemente simple de calcul geometric/trigonometric;
f. notiuni de desen tehnic, adica scarile de reprezentare ale desenelor, calculul unor distante in functie de scara desenului;
g. notiuni de protectia muncii, generale si specifice activitatii;
Si acum, iti mai pun ca poti sa gasesti loc de munca si fara sa stii prea multe din cele de mai sus, dar mai mult de 600 - 800 de euro pe luna, nu vei vedea. De ce? Pentru ca acolo, meseriile sunt delimitate altfel, atat ca bagaj de cunostinte, dar si ca specializare.
Pentru a avea mai mult succes, intra pe un site specializat ca BestJob, sau Ejob, unde iti vei face un Curriculum Vitae (CV) pe care il vei posta pe site. Tot acolo, vei cauta ofertele si vei putea accesa oferta chiar tu. Sau, te gaseste un agent de plasare a fortei de munca, agent care iti comunica gasirea unui loc de munca. De obicei asta nu costa nimic. Succes!
Daca te intereseaza un loc de munca, sa stii ca o firma italiana cauta instalatori pentru Libya.

| mircea a răspuns:

Am uitat ceva esential : sa cunosti binisor cel putin o limba ca engleza, franceza, italiana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajut eu da ...cam pe unde-l cautam? n-ai idee cat de cat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut sint claudiu. daca esti interesat pentru un loc de munca in italia ca instalator, ma poti contata la ce. 0039 3392616574, sau la mail info@edil-gc.it. claudiu. bologna. italia.

| flori_8244 a răspuns:

Poti sa-ti faci cont pe e-jobs. Unele firme sunt serioase, altele nu.Se cauta instalatori.

| laurentiu1989 a răspuns:

As vrea si eu un loc de munca in Italia ca instalator tehnico-sanitare si de gaze cine ma poate ajuta si pe mine?

| laurentiu1989 a răspuns:

Si eu sunt interesat de un loc de munca an Italia ca instalator tehnico sanitare si de gaze cine ma poate ajuta si pe mine?

| Petraru_Marius_1986 a răspuns:

Petraru Construction, caut instalator centrale termice cu experienta in Germania
ofer salar 1300€ plus cazare. in primele 3 luni, dupa trei luni marire de salar cu 200€
contact: 0049 1522 83 22 116 sau e-mail: petrarumarius@googlemail.com

| belronden a răspuns:

Sunama la numarul asta 00393920387903