| elly00 a întrebat:

Caut pareri despre liceul de aviatie din Bucuresti, cu ce medie se intra la acest liceu, care sunt materiile de baza si la ce m-ar ajuta in viitor.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi pe site-ul oficial.
Succes!
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

De fapt, se numeste (pompos si fara vreo stricta legatura cu industria de aeronautica!) Colegiul Tehnic de Aeronautica "Henri Coanda". Este un conglomerat de scoli ---cuprinde scoala profesionala, liceu filiera teoretica, liceu filiera tehnologica, scoala postliceala.
Daca este sa te iei dupa ultima medie de admitere (cea din 2013 ), pare sa fie o scoala la care sunt repartizati (prin repartitie computerizata) cei mai slabi absolventi de 8 clase :http://www.admitereliceu.ro/......-bucuresti