| anonim_4396 a întrebat:

Ce anume se studiaza la facultatea de relatii internationale?
si ce cariera iti poti face din asta+este bine platita?

2 răspunsuri:
| unione a răspuns:

Poti fi diplomat, sa lucrezi in ministerul de externe sau pentru. o perioada de timp( 3-4 ani) intr-o ambasada a Romaniei din lume. Ai cam in jur de 2000 euro pentru inceput

| Me,myself & I a răspuns:

Daaa... ce bine ar fi sa iau eu 2000 euro, eu am terminat facultatea de relatii internationale si studii europene si stau bine mersi acasa in somaj ca nu am unde sa ma angajez. faza e ca trebuie sa ai pe cineva in spate si f mult tupeu ca sa reusesti.eu nu zic ca nu e de viitor dar cum am mai mentionat trebuie sa ai pe cineva in spate...