| anonim_4396 a întrebat:

Ce ați alege din drept, contabilitate sau administrație publica? Eu as alege administrația publica pentru ca am văzut ca in cadrul acestei facultăți se studiază și drept și economie (contabilitate ). gen as putea sa devin contabila dacă studiez la administrație publica? Aștept și alte păreri.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici contabilitatea si nici administratia publica nu sunt echivalente cu dreptul, cu primele 2 nu poti avea o cariera juridica, avand in vedere ca se studiaza doar unele elemente de drept.