| danidni a întrebat:

Ce ati alege intre Scoala de Pregatire a Agentilor Politiei de Frontiera, Şcoala de Agenţi de Poliţie Campina si Şcoala Militară de Subofiţeri de Jandarmi? La care se intra mai greu? Care are salariul mai mare? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Salariu depinde de functie, avantajul este ca iesi la pensie mai devreme si cu o penesie mare de tot. De intrat... depinde de pregatirea ta la materiile care se cer la examen. Plus proba sportiva si examenul medical. evident.

1 răspuns:
| florin926481f a răspuns:

Daca ar fi sa aleg, nu as alege niciuna din cele mentionate. Daca am capacitatea sa intru as alege o academie militara, probabil AFT