| Username55 a întrebat:

Salutari TPU!

Scoala de Agenti de Politie / Scoala de Subofiteri de Pompieri / Scoala Militara de Subofiteri Jandarmi? Care este cea avantajoasa dintre cele 3?

4 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Cel mai bine este la politie. Nu faci prea multe si ai un salariu decent...cat de cat.

Jandarmerie - mult de munca. Nu mai esti civil ci militar. Iti pierzi dreptul la opinie politica, esti practic sclavul statului. Nu zic ca este un loc de munca rau, doar ca de ce sa devii jandarm si sa stai sa-ti iei caramizi in cap de la oameni trogloditi cand poti sa fi politist? La pompieri iar e de munca.

| Sara1248 a răspuns:

Ai admiteri diferite. Vezi care ti se pare tie ca ti se potriveste mai mult, si aia va fi cea mai avantajoasa. Mi se pare cel mai bine la Scoala de Agenti de Politie. Acolo dai proba scrisa la gramatica romana si engleza. La Pompieri dai la mate, parca, iar la Jandarmi nu stiu. laughing

| Codrinn69 a răspuns:

Clar politie. Este chill si se castiga cat de cat. Fiind jandarm / pompier exista si mai mult risc.

| Mahmoud228 a răspuns:

Jandarm!