| Bianca596 a întrebat:

Ce atribute trebuie sa ai pentru a deveni medic?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Sa-ti placa biologia si chimia,sa ai memorie excelenta, sa poti muncii mult cu putina odihna, sa ai posibilitatea materiala sa urmezi facultatea -chiar daca intri la fara taxa costa destul cartile de care ai nevoie, dupa absolvire urmeaza un lung sir de examene, timp in care o sa fi intretinuta tot de familie.Practic cred ca in jurul varstei de 40 de ani poti spune ca te formezi ca medic si ca esti cat de cat multumit de cat castigi.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Meseria să o faci din pasiune și să respecți pacienții!
Pa, pa.

| agathapurple a răspuns:

In primul rand cred ca trebuie sa iti placa lucrul cu oamenii, sa iti faca placere sa.i ajuti, sa fii calma, sa nu ti se faca rau cand vezi sange, sa te dedici altora in principal punandu.le la dispozitie timpul tau si cunostintele pe care le ai, plus o vorba buna care conteaza mult in anumite cazuri