| Mareniuc_Alex_1990 a întrebat:

Ce carti/materiale de pregatire imi trebuie pentru a ma pregati pentru admiterea la academia S.R.I (Mihai Viteazul)?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E secret!

| Armi480 a răspuns (pentru Bula):

Esti un idiot, nici nu stiu de ce mai folosesti site ul asta

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a avea o carieră în SRI, tinerii absolvenţi de liceu trebuie să treacă o serie de teste de admitere la Academia Naţională de Informaţii „Mihai Viteazul.
Candidaţii trebuie să ştie o limbă străină, să treacă probele sportive şi medicale, inclusiv testări psihologice complexe, scrie Adevărul.ro.

Testul de cultură generală este unul dintre examenele grele. În general, grila de admitere la Academia Naţională de Informaţii „Mihai Viteazul" conţine 150 de întrebări, iar domeniile variază: istorie, politică internă, politică externă, matematică, logică, limba şi literature română, chimie, fizică, istoria religiilor şi altele.

Ai cateva exemple de intrebari de la testarea de cunostinte generale, in articolul de mai jos:
http://www.gandul.info/......i-13786207