| Kitty11Kat a întrebat:

Ce domenii de inginerie ar fi pentru fete?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chimie, biologie, ecologie.
Este suficient sa te uiti la locurile de munca si vezi unde sunt si inginere.winking

| darrio2007 a răspuns:

In ziua de azi, cam toate domeniile. Numai sa te pricepi.

| sierra1 a răspuns:

Toate-s și pentru fete, nu crezi?

| Kitty11Kat explică (pentru sierra1):

Cu siguranta, dar nu m-as vedea lucrand la o masina sau pe șantier, constructii

| KR0N5TADT a răspuns (pentru Kitty11Kat):

Dacă nu te vezi lucrând la o mașină, sau pe șantier, nici nu trebuie să emiți vreodată pretenții ca femeia să fie egală cu bărbatul. Ingineria este inginerie. Tu, oricum nu știi ce înseamnă ingineria, așa că... laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Kitty11Kat):

~nu m-as vedea lucrand la o masina~

doar vb aici despre inginerie... Si în plus, pe șantier (nu că ar fi visul carierei cuiva) sunt multe doamne/domnișoare

| mihai69 a răspuns:

Toate.

| johnnny123 a răspuns:

Este o replică în serialul "Silicon Valley": "Nu sunt femeie-inginer. Sunt inginer"

| Bariel a răspuns:

Combina informatica cu ingineria, adica robotica. Am vazut destule fete care activeaza in domeniu, se si castiga bine.