| viata0delash a întrebat:

Ce e mai bun pentru a deveni un IT: Suceava facultatea de inginerie electronica si stiinte calculatoare domeniul valculatoare. Sau. Iasi facultatea de electronica telecomunicatii si tehnologia informatiei? Mersi

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa devii un IT?

nu cred ca se poate compara centrul universitar din Suceava cu cel din Iasi.

Daca vrei sa faci programare, solutiile mai bune sunt facultatea de Informatica sau AC ul.

| viata0delash explică (pentru suntserios):

Stiu ca AC e mai bun dar nu am fost admis. Ce viitor ma asteapta la ETTI?

| suntserios a răspuns (pentru viata0delash):

Atat timp cat pui ceva seriozitate in ceea ce faci si lucrezi pe cont propriu pentru ceea ce inseamna programare te asteapta un viitor ok, daca iti dai interesul bineinteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa compara UAIC cu o facultate din Suceava?

| viata0delash explică (pentru anonim_4396):

Pai asta e si problema acum. Nu ma pot decide unde sa ma inmatriculez. Am fost admis doar la astea doua