| Damon_8513 a întrebat:

Ce este mai greu sa fi angasat sau patron?

6 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Daca esti patron si ai o afacere legala din toate punctele de vedere, vei munci in fiecare zii a saptamanii cam la fel de mult; un angajat va avea liber sambata si duminica, sa zicem, sau oricum va lucra dupa program! Ca patron e imposibil sa te compari cu angajatii tai! Asa ca, sa fii patron cere multe sacrificii...degeaba vei avea multi bani daca nu vei avea si timpul necesar sa te bucuri de ei! Ca angajat, stai mai prast cu banii, dar iti mai ramane timp si pentru viata, pentru a te bucura de munca pe care o depui (salariu);

| BigV a răspuns:

E mult mai greu sa fii patron!

| spike625 a răspuns:

Patron...dar e mai profitabil

| Mimi58 a răspuns:

Angajat!

| Lovely_6403 a răspuns:

Amandoua, dar cred ca totusi mai greu patron

| marilen a răspuns:

Depinde in ce stadiu te afli. Daca incepi de la zero, la inceput e mai greu ca si patron decat angajat. Dupa o perioada (daca iti si merge treaba) se invarte roata.