| anonim_4396 a întrebat:

Ce este pedagogia invatamantul primar si prescolar? profesor? la clase de liceu sau care?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce n-ai inteles dintre cuvintele "primar" (clasele 0-IV) si "prescolar" (gradinita)? Ce treaba au astea cu liceul (preuniversitar)?

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

Ca sa fiu sigur happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi profesa ca educator/învăţător/profesor la Gradiniţă şi la clasele 1-4 happy

Toate cele bune!

| AleisterHN a răspuns:

Eu am terminat un profil pedagogic cu specializarea educator-învățător, două diplome de atestat, la engleză și materia specifică profilului și pot deja să profesez. Același lucru îl poți face și tu după ce termini chestia aia, să profesezi ca educator sau ca învățător. Nu îți prea recomand, sincer, e foarte greu. Eu am studiat la liceu, următoarele discipline: metodologii de predare-învățare, psihopedagogie specială, pedagogie, psihologie, managementul clasei de elevi, didactici inovative. Dacă nu ești atras de astfel de lucruri și nu îți place să comunici cu copiii, mai bine nu te duci.