| soffie a întrebat:

Ce este recunoscuta mai degraba? O postliceala sau o facultate? Argumentati.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Facultatea.

| Mayar a răspuns:

Facultatea este un studiu temeinic, postliceala - ceva asa, suprplus, ca un fel de curs.
Evident ca facultatea e recunoscuta!

| ElenaSA a răspuns:

Acum depinde de domeniul ales. De exemplu, daca faci postliceala -asistente medicale poti avea sansa sa gasesti un loc de munca mai repede decat cu facultate. Teoretic, te gandesti ca faci 2 ani de postliceala si la unele facultati 3 ani. Parca ar fi mai bine sa iti iei o licenta si ai de studiat doar un an in plus.

| djdani2010 a răspuns:

Postliceala- daca nu ai luat bacul, poti face o scoala postliceala -
Facultatea este de 1000 de ori mai buna.

| ahmet6 a răspuns:

Eu fac post-liceal, st in anul I, si chiar imi place, daca ma duceam la facultate faceam 4 ani, asa fac 3 ani si chiar fac ce imi place, dupa ce-i 3 ani am de gand sa plec in afara in Franta sau Elvetia acum depinde de noroc cum gasesti,in Franta este greu cu chiria,este o situatie mai dificila,mai usor gasesti spre UK,dar prefer Franta,daca iti place sa fi asistent medical atunci poti face post-liceal,oricum este mult de inv si vei inv toata viata din medicina,dar daca te simti atras sa ajuti omul,sa acorzi primul ajutor,si crezi ca iti place sa inv toti termini din medicina,fa-o, eu am in clasa multi colegi care au fost trimisi de parintii la scoala, si evident nu vor ajunge asistenti buni, si na st multi factori, mai bine iti asculti sufletul si vezi ce iti spune.happy