| anonim_4396 a întrebat:

Ce este un agent comercial? Daca o librarie angajeaza un agent comercial, inseamna ca angajeaza un vanzator?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

In mare parte da. Daca esti vanzator ai rolul de a vinde produse, daca te ocupi cu partea de promovare tot un fel de agent comercial este. Deci pe scurt, poti avea diferite roluri.

| Hammurabi a răspuns:

De obicei vânzătorul se numește lucrător comercial. Agentul comercial e cel care face muncă de teren și distribuie produsele firmei.

| Lioana a răspuns:

Agentul comercial e cel care merge la oameni si incearca sa-i convinga să cumpere ceva sau sa faca vreun contract cu firma respectiva.

| Yurisa a răspuns:

Da