| Sebe_Mirela_1983 a întrebat:

Care este diferența dintre un lucrator comercial și un vânzător comercial?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu am vazut anunturi de vanzator comercial. Lucrator comercial este cel mai intalnit.

| minrest a răspuns:

Vanzatorul nu poate fi decat comercial. Daca cineva elibereaza bunuri in orice alt circuit decat cel comercial, nu se mai poate numi vanzator. De exemplu le elibereaza in cadrul unei firme; se numeste magazioner, sau ca ajutor umanitar; se numeste asistent social, sau catre soldati ca echipament; se numeste plutonier de companie.