| ChiritaBogdan a întrebat:

Ce fac la profilul de liceu "protectia mediului"? Ce pot deveni? E meserie de viitor?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| liliana77any a răspuns:

Conteaza ce facultate urmezi dupa ce termini.

| Chriss203 a răspuns:

După ce termini liceul urmând acest profil nu vei deveni nimic. Practic doar ți se va oferi o diplomă de bacalaureat și cea de absolvire, unde se specifică ce profil ai terminat. Specializarea ta nu este de tip profesional și prin urmare nu oferă nicio certificare la terminarea liceului.

| Ionutdinu20 a răspuns:

Nu prea e ok pe protecția mediului adică te învață să ai grijă de plante de brazi chestii din astea mai degrabă te duci pe turism și alimentație