| EvangelineDS a întrebat:

Pe ce se bazeaza profilul de protectia a mediului de la liceu? Cum e? La ce dai >bacul?

2 răspunsuri:
| 49Days a răspuns:

Bacul il dai normal la romana,mate, biologie, chimie sau fizica.
Pe ce se bazeaza? pai noi ba faceam curat in curtea scoliilaughing ba mergeam sa luam probe de apa(izvor, lac, strand) ori mergeam la diferite locuri cu aparate pentru mediu. Nu stiu ce alte detalii ai vrea, faci module ca la orice alt profil doar ca na, e ecologie.

| dadine a răspuns:

Specialitatea la care am dat bac-ul eu a fost Ecologie- a fost greut. In rest am dat Romana, Franceza, Matematica M2 si Sport. In practica am fost la SANEPID - verificat parametrii ape din diferite zone ale orasului, am fost am ecologizat dealuri, parcuri etc., si plantat o padurice. Mie mi-a placut, important e sa te atraga, daca nu nu te chinui.