| VonStauffenberg a întrebat:

Ce facultate as putea urma, tinand cont ca am terminat liceul filologie? scuze de categorie

5 răspunsuri:
| YayuK a răspuns:

Poti face ce doresti daca iti place! Dar trebuie sa tii cont si de materiile la care esti bun,as. In general,de la filologie ai mai mult spor la facultatile de profil:Litere,Jurnalism,Limbi straine,Filosofie,Istorie,Geografie, Psihologie etc. Trebuie sa mai iei si inconsiderare cat de mult iti place sa citesti. La psiho si filo citesti de iti ies ochii din orbitebig grin La celelalte e mai simplu. Ai putea sa mergi si la Drept daca iti place si daca ai capacitate de memorare. Oricum, ideea e ca poti sa dai si la medicina daca te pui pe invatat. Eu termin anul acesta mate-info si dau la Drept happy

| babe100 a răspuns:

Ar fi bine sa te gandesti totusi si la ce iti place tie. Dar de exemplu te poti gandi la psihologie, facultatea de limbi straine etc

| Ariyana a răspuns:

Psihologie,Dreptul,Limbi straine, Facultatea de litere, etc.

| BowWow a răspuns:

Din momentul in care ai terminat filologie,optiunile sunt mult mai reduse fata de cele de la mate-info. Te poti orienta spre ASE,Psihologie,Limbi straine,sau acum mai este la moda si facultatea Româno-Americană,Filosofie antică şi medievală, Etica profesională, Fac. de litere etc.

| MellyNoLonely a răspuns:

Nu stiu!